محبوب، در منوی همه رستوران ها

آشپزی سلامتی

سوپ پیاز فرانسوی، محبوب ترین سوپ دنیا

در فصل سرما همیشه یکی از بهترین و دلچسب ترین گزینه ها در وعده های غذایی می تواند یک سوپ خوشمزه و گرم باشد. هر چند که تنوع انواع سوپ در کشورمان بسیار زیاد است . اما در این مقاله می خواهیم آموزش یکی از محبوب ترین سوپ های دنیا را داشته باشیم.

در اینکه یکی از مشهور ترین و متنوع ترین دستور پخت غذا ها در جهان مختص به کشور فرانسه است، شکی نیست.  دستور غذاهای فرانسوی ها مانند هر کشوری فوت و فن های خاص خودش را دارد.

سوپ پیاز فرانسوی که تاریخچه ای طولانی از روم باستان دارد، هم اکنون نیز گزینه ای محبوب در منوی همه رستوران های جهان به ویژه آمریکا  است. دستور پخت بسیار ساده و آسان با طعمی فوق العاده برای این سوپ می تواند گزینه ای مناسب در دستور غذایی این روزهای افرادی باشد که تا کنون این سوپ را تست نکردند.

سوپ پیاز فرانسوی از چهار ماده اصلی، پیازکاراملی شده، آب گوشت، نان تست و پنیر که از زمان های قدیم همواره در رژیم غذایی فرانسوی ها جایگاه ویژه داشته، تشکیل شده است.

هر چند که هم اکنون نیز فرانسوی ها یکی از پر مصرف ترین و تولید کنندگان پنیر در سراسر جهان بشمار می روند و مصرف انواع پنیر یکی از علاقه های رایج میان فرانسوی هاست.

در ادامه با ما و دستور پخت این سوپ با جادوی بی نظیر طعم پنیر و پیاز کاراملی شده همراه باشید:

 450 گرم پیاز خلالی شده را در مقداری کره با حرارت پایین تفت دهید. مدتی طول می کشد تا پیاز ها به طور مرتب قهوه ای شوند، بنابراین صبور باشید و نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید. در این مرحله 2 قاشق سوپ خوری آرد را هم به پیاز اضافه و کمی تفت دهید. سپس آب گوشت و یا مرغ را اضافه کنید و اجازه دهید به آرامی تا 30 دقیقه پیاز ها پخته شوند و سوپ جا بیفتد. سوپ را به ظرفی که در نظر دارید منتقل کنید.

 نان های تست را می توانید به دلخواه گریل و یا به صورت نان سیر مزه دار کنید و سپس روی سوپقرار داده و 50گرم پنیر گرویر یا پارمسان رنده شده را روی آن بریزید. ظرف را به مدت 5 دقیقه در فر قرار دهید تا روی پنیر طلایی شود و حالا این سوپ خوشمزه و گرم آماده است. نوش جان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *